y

 Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                                    

LEGENDA O SMOKU WAWELSKIM

 

   14 lutego w Szkole Podstawowej w Bąkowicach gościło Krakowskie Studio Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii "ART RE", inscenizując spektakl „Legenda o smoku wawelskim”. Jest to spektakl przygotowany na podstawie najbardziej znanej krakowskiej legendy, który poprzez współudział i wspólną zabawę dzieci z aktorami pozwala poznać znaczenie uczciwości i szacunku. Inscenizacja przybliża dzieciom kulturę związaną z Krakowem, a tym samym z historią naszego kraju.

 

 

                Spektakl ukazywał ważną rolę przyjaźni, a także wskazywał dzieciom potrzebę kierowania się w życiu codziennym zasadami etyki. Aktorzy zwrócili uwagę dzieciom na ważne wartości moralne: opiekuńczość, odpowiedzialność, wspólna praca i odwaga.

             Znakomite opracowanie tekstu, piękna, autorska muzyka, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych.

            Całe spotkanie było dla wszystkich uczniów doskonałą zabawą z dużą dozą humoru
i jednocześnie istotną treścią.

            Dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Świerczowie, która ufundowała naszym dzieciom tę imprezę.

R. Boduch

wstecz